Meavita24 Sp. z o. o. | ul. Chodkiewicza 15, Bydgoszcz | info@meavita24.pl | +48 52 325 12 98

Szukasz pracy jako opiekun/ opiekunka?

 

Meavita24 jest działającą na rynku europejskim licencjonowaną Agencją Pracy Tymczasowej oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 8947. Dla naszych klientów poszukujemy między innymi osób zainteresowanych podjęciem pracy na stanowisku opiekunka/opiekun osób starszych.

Co zapewniamy naszym pracownikom?
Zależy nam przede wszystkim na poczuciu bezpieczeństwa pracowników, dlatego zapewniamy im legalną współpracę. Odprowadzamy wszelkie składki związane z zatrudnieniem na podstawie umowy zlecenia, poza tym w przypadku pracy poza granicami kraju osoby zatrudnione posiadają dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Opiekunki mają zapewniony również kontakt z koordynatorem zagranicznym, który w razie potrzeby jest zawsze do dyspozycji. Opiekunki pracujące zagranicą otrzymują zwrot kosztów podróży, mają zagwarantowane zakwaterowanie i wyżywienie w domu podopiecznego. Zlecenia dobierane są indywidualnie do oczekiwań opiekunki oraz klientów, a miejsca pracy są sprawdzone. Zależy nam na długotrwałej i zadowalającej współpracy, dlatego pośrednicząc w znalezieniu pracy, staramy się spełniać oczekiwania opiekunek i gwarantujemy uczciwe zarobki wypłacane zawsze na czas.

Czego wymagamy od kandydatów?
Od osób ubiegających się o pracę wymagamy zazwyczaj znajomości języka niemieckiego w stopniu co najmniej komunikatywnym. Wynika to z dbałości o komfort pracy opiekunek oraz wymagań rodzin niemieckich. Zdarzają się jednak zlecenia, gdzie wystarcza podstawowa znajomość języka niemieckiego. Opiekunki wyjeżdżając do takich podopiecznych mają szansę podszkolić swoje umiejętności językowe. Kandydaci muszą mieć również doświadczenie w opiece nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi. Honorujemy doświadczenie zdobyte w pracy jak też w rodzinie. Warunkiem podjęcia współpracy jest również dobry stan zdrowia. Przyjazne i pogodne usposobienie, cierpliwość oraz życzliwość wobec podopiecznych to atuty każdego kandydata.

Jaki jest czas oczekiwania na ofertę pracy?
Od momentu otrzymania zgłoszenia, do kandydatów oddzwaniamy w ciągu maksymalnie dwóch dni roboczych. Na czas oczekiwania na ofertę wpływa w dużym stopniu profil kandydata (znajomości języka niemieckiego, doświadczenie). Zazwyczaj trwa to od kilku dni do 3 tygodni. W momencie kiedy przedstawiona oferta pracy zostanie zaakceptowana przez kandydata, wysyłamy profil osobowy do rodziny niemieckiej (dlatego zawsze prosimy o przesłanie uśmiechniętego zdjęcia i w miarę możliwości referencji z poprzednich miejsc pracy). Jak tylko dostajemy odpowiedź od rodziny-informujemy kandydata, nawet jeśli z jakiegoś powodu jest negatywna.

Co należy do obowiązków opiekunki osób starszych?
W niemieckim systemie funkcjonuje pojęcie Pflegestufe, które określa stopień ograniczenia samodzielnego funkcjonowania osoby starszej. W zależności od przyznanej grupy osoby starsze potrzebują pomocy w innych czynnościach. Zakres obowiązków jest różny- od dotrzymywania towarzystwa osobie starszej do pomocy praktycznie we wszystkich czynnościach samoobsługowych. Szczególnie chodzi o:

  • pomoc w zakresie pielęgnacji ciała: higiena osobista, mycie, czesanie, kosmetyka skóry, pomoc przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych, higiena jamy ustnej
  • pomoc w zakresie odżywiania: przygotowywanie i przyjmowanie posiłkówDobry stan zdrowia
  • pomoc w zakresie poruszania się: wstawanie, siadanie, przemieszczanie się w domu i poza nim
  • pomoc w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego: zakupy, sprzątanie, zmiana pościeli i odzieży

Zarobki i długość pojedynczych zleceń.
Zlecenia zagraniczne trwają zazwyczaj dwa miesiące. Staramy się zapewnić opiekunkom stałe miejsce pracy, a więc możliwość powrotu do tej samej rodziny po dwumiesięcznej przerwie. Wynagrodzenie uzależnione jest od naszych klientów i miesięcznie mieści się w granicach od 900€ do 1500€. Dodatkowo wynagradzana jest praca w okresach świątecznych. W swojej firmie prowadzimy też program lojalnościowy dla stałych pracowników. W przypadku opiekunek osób starszych przewidywane bonusy to m.in. dodatkowe kursy języka niemieckiego.

 

Codziennie nowe oferty pracy w Niemczech dla opiekunek osób starszych.

 

 

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij. Wyślij. Oddzwonimy!

CAPTCHA